Marina Zolotarjova alustas klaveriõpinguid 7-aastaselt Tallinna Muusikakoolis, sai muusikalise keskerihariduse Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (2000-2004). Seejärel astus ta sisse Eesti Muusika-ja Teatriakadeemiasse, kus ta õppis prof. Lilian Semperi ja Ivari Ilja käe all, omandas bakalaureusekraadi (2009) ja kaks magistrikraadi (2011, 2014). Marina täiendas end vahetusüliõpilasena Prantsusmaal Rennes-i Konservatooriumis (2007), Soomes Sibeliuse Akadeemias (2009/10) ja osales Rahvusvahelises Suveakadeemias Saksamaal, Murrhardtis (2013). Ta on esinenud solistina ja erinevates kammerkoosseisudes Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Leedus, Saksamaal ja Venemaal, osalenud paljude kuulsate pianistide meistrikursustel (Alexandre Tharaud,  Sergei Glavatskihh, Walter Blankenheim, Mats Widlund, Stanislav Pochekin, Felix Gottlieb, Dmitri Alexeev jt). Marina on saanud preemiaid muusikakoolidevahelistel konkurssidel (2000, 2002, 2003), sai III preemia kammeransamblite konkursil Klaipedas (2007) ja II preemia rahvusvahelisel Skrjabini nimelisel pianistide konkursil Pariisis (2017).

Ringi eesmärgiks on muusikaõpetuse kaudu aidata kaasa õpilaste üldisele muusikakultuuri arengule, kasvatada neid esteetiliselt ja vaimselt, valmistada noori ette tulevaseks hea maitsega kontserdi publikuks.
Kuna klaveriõpetus toimub individuaalõppe korras, siis algastmel põhineb see vastavale metoodikale. Õppeprogramm koostatakse igale õpilasele individuaalselt (solfedzo, repertuaar).
Arendatakse ka ansamblimängu oskust (4 käega palad), mis peaks eriti huvitav ja haarav olema igale vanuseastmele. Aruandluskontserdid toimuvad talvel ja kevadel. Repertuaari valimine põhineb tuntud ja lastele jõukohasest klassika ja popmuusika paladest.
Pilliringe seob ühiskontserdi traditsioon, mis toimub kaks korda aastas erinevates Tallinna kontsertsaalides ning on ühtlasi oodatud ja armastatud sündmuseks lastele ja vanematele.
Toredat musitseerimist kõigile muusikahuvilistele!

marina.zolotarjova@nommehuvikool.ee