Karl avastas oma kutsumuse puidu vastu 2015 aastal, kui läks tisleriks õppima. Puit, kui materjal oli teda kõnetanud küll pikalt, aga siis sai aru, et soovib sellesse rohkem süveneda. Õppimise ajal valmistas erinevaid tooteid väike esemetest, laudade ja kiiktoolini välja. Käsitsi töötlemine paelus koheselt kõige rohkem ning sellest on tänaseks arenenud välja tema suurim hobi. Juba 4 aastat on Karl valmistanud ehteid ja skulptuure, kasutades naturaalseid materjale, eelkõige puitu. Puidu töötlemise puhul talle meeldib arvata, et kõik on võimalik, ainsaks piiriks on su enda kujutlusvõime. Seda on ka tema viimastes töödes näha, kus proovis materjali omadusi võimalikult palju proovile panna. Õpetamisega alustas 2020. aastal. Karl on andnud kõrgkoolis 3D modelleerimis tunde, kutsekoolis tisleri kursuseid, koolitanud ehtekunstnikke ja andnud puidu nikerdamise töötubasi.

Puutöö ringi info.