Evelin Voogla on tekstiilkäsitööline (Kutsetunnistus Tekstiilkäsitööline, tase 4) ja kangakuduja (Osakutsetunnistus Kangakuduja, tase 3) ning käsitöö igapäevane praktiseerija. Sellest aastast alates on ta meie linnalaagrites kangakudumise tundide juhendaja ja Tekstiilikunsti labori huviringi juhendaja. Evelinil on alati olnud huvi kunsti ja käsitöö vastu ning on hea meel, et saab seda jagada Tallinna Nõmme Huvikooli õpilastega. Eesmärk õpetajana on jagada oma teadmisi ja oskusi ning aidata õpilastel avastada tekstiilikunsti maailma. Soovib luua positiivse ja toetava õpikeskkonna, kus õpilased saavad uurida oma loovust ja arendada oma oskusi. Evelin usub, et igal õpilasel on ainulaadne ja väärtuslik vaatenurk ning julgustab neid oma töö kaudu end väljendama. Tekstiilikunsti labori tundides tutvume erinevate käsitöötehnikate ja -materjalidega ning õpilastel on võimalus õppida looma oma unikaalseid projekte. Lisaks käsitööoskuste arendamisele saavad õpilased ka teisi eluks olulisi oskusi. Kudumine ja meisterdamine nõuavad oskust suunata oma tähelepanu detailidele, sihikindlust ja pühendumist, mis on kõik väärtuslikud omadused ning õpilastele kasulikud kogu nende elu jooksul.

Huviringid

Tere tulemast laste tekstiilikunsti laborisse!

Huviringis uurime erinevaid tekstiilikunsti tehnikaid, õpime uusi oskusi  ja teeme üheskoos unikaalset loomingut. Siin on lühike ülevaade meie tegevustest, eesmärkidest ja lõpptulemustest kooliaasta lõpus.

Tegevused:

  1. Tekstiilikunsti tehnikate uurimine: Õpime tundma erinevaid tekstiilikunsti tehnikaid, nagu kangastelgedel kudumine, heegeldamine, punumine jms.
  2. Materjalide uurimine: Tutvume erinevate tekstiilimaterjalidega, nagu lõngad, kangad, paelad, nöörid ning õpime, kuidas neid loomingus kasutada. Tööks kasutame võimalikult palju taaskasutusmaterjale. 
  3. Loomingulised projektid: Teeme erinevaid loomingulisi projekte: kangastelgedel kootud ja heegeldatud vaibakesed, põimitud käsitööesemed, heegeldatud dekoratsioonid.
  4. Koostöö ja jagamine: Julgustame koostööd ja ideede jagamist oma rühmakaaslastega ning õpime üksteiselt.

Huviringi eesmärgid:

  1. Arendada loomingulist mõtlemist: Julgustame laste kujutlusvõimet ja loovust, et nad saaksid väljendada end tekstiilikunsti kaudu.
  2. Tehnikate õppimine: Õpetame lastele erinevaid tekstiilikunsti tehnikaid, et nad saaksid neid kasutada oma projektides ja luua mitmekesist loomingut.
  3. Käelise osavuse arendamine: Harjutame käelisi oskusi nagu kangastelgedel kudumine, heegeldamine, punumine ja põimimine, et lastel oleksid vajalikud oskused erinevate tekstiilide ja tarbeesemete loomiseks.
  4. Loovate projektide lõpuleviimine: Õpetame lastele projekti planeerimist ja ajajuhtimist. Viime käsitööprojektid lõpule, et nad saaksid uhkusega oma valminud tekstiilikunsti tulemusi näidata.
  5. Tutvustada lastele ringmajanduse põhitõdesid ja selle vajalikkust: Õpetame jäätmeid vähendama,  erinevaid materjale taaskasutama ning olemasolevatele toodetele lisaväärtust looma.
  6. Arvutiõpetus: Mustrite ja kavandite loomine spetsiaalsetes arvutiprogrammides.
  7. Traditsioonilise käsitööoskuse kui meie vaimse kultuuripärandi väärtustamine: Õpetame väärtustama, hoidma ja edasi andma käsitöö traditsiooni. 

Lõpptulemus:

Õppeaasta lõpus on lastel võimalus näidata oma loodud tekstiilkunsti töid näituse vormis. Nad saavad esitleda enda valmistatud käsitööesemeid. See on suurepärane võimalus näidata oma loovust, arendatud oskusi ja saavutusi kogu õppeaasta vältel.

Loodame, et saate sellest tunnist palju rõõmu ning avastate oma loomingulise poole tekstiilikunsti abil.

Kangasteljed

 

 

TUNNUSTUSED

Huvikooli aasta sündmuse eripreemia 2023
(huviettevõtluse laager)

KONTAKT
evelin.voogla@nommehuvikool.ee