“Huviettevõtluse” laager 24.-26.oktoober 2023.a.

“HUVIETTEVÕTLUSE” LAAGER

3-päevase noortelaagri stsenaarium, mis keskendub fantaasia käsitööettevõttele. Kogu laagri jooksul õpivad lapsed tundma erinevaid rolle käsitööettevõttes alates tootedisainist ja tootmisest kuni turunduse ja müügini. Nad teevad koostööd meeskondadena, võttes iga päev erinevaid kohustusi, et luua, turustada ja müüa oma valmistatud tooteid.

10 ametit käsitööettevõttes ja nende igapäevased ülesanded:

Tootedisainer ja pakendispetsialist:  kavandite visandamine, värvide ja materjalide valimine ning ideede ideede elluviimiseks tehakse koostööd tootmismeeskonnaga. Käsitöötoodetele atraktiivse pakendi kujundamine ja valmistamine. Veenduge, et pakkematerjalid oleksid keskkonnasõbralikud ja sobivad toodete kaitsmiseks saatmise või eksponeerimise ajal.

Tootmismeeskond: käsitöötoodete meisterdamisel järgitakse tootedisaineri juhiseid. Valmistatakse makrameetehnikas võtmehoidjad, lemmikloomade mänguasju jne.

Fotograaf: valmistatud toodetest tehakse kvaliteetseid fotosid. Kasutame “fotoboksi”.

Graafiline disainer: brošüürid, plakatid ja sotsiaalmeedia graafika.  Alternatiiv: kollaaž, maalimine – käsitsi valmistatud.

Müügiesindaja, turundusstrateeg:  suhtlemine klientidega ja valmistatud toodete reklaamimine. Päringutele ja tellimustele vastamine.  Eesmärk on luua positiivseid kliendikogemusi. Planeerimine ja ürituste korraldamine, kus saab käsitöötooteid esitleda ja müüa. Koordineerida logistikat, nagu koha valik, dekoratsioonid ja reklaamitegevused.

Laohaldur: materjalivaru inventuur,  piisava laoseisu tagamine. Koostöö tootmismeeskonnaga ja turundusmeeskonnaga, et tooteid vastavalt vajadusele täiendada.

Finantsmeeskond: jälgida käsitööettevõtte müüki, kulusid ja kasumlikkust. Eelarve tegemine, arvete tegemine, töötasu maksmine.

📚 Juhendavad Evelin Voogla ja Ülle Raadik.

Iga päev 10:00 – 16:00 Nurme 40
Soe lõunasöök ja kõik vajalik hinnas.

Laagri maksumus 78€
Kõige rohkem naudivad tegevusi noored vanuses 10+