Hoolimata koroonakriisist toimusid Tallinna malemajas möödunud nädalavahetusel Eesti meistrivõistlused 64-ruudulises kabes. Mõõtu võeti kahes erinevas liigis – välk- ja kiirkabes.

Laupäeval võisteldi välgus, kus mänguga toime tulemiseks on vaja tõeliselt kiiret reageerimist. Võistlus kulges väga põnevalt, liidrid vaheldusid pidevalt. Lõppkokkuvõttes võttis endale meeste arvestuses meistritiitli Järvamaa kabeklubi esindaja Andrus Tull. Nõmme parimana jäi Konstantin Selli napilt ilma pronksmedalist, jäädes seega neljandaks. Väga hea tulemusega lõpetas ka vanameister Heinar Jahu, kes ise küll oma mänguga sugugi rahul polnud, kuid viies koht väärib siiski tunnustust. Nõmme klubist mängisid kaasa veel Imre Anton (13.koht), Priit Lokotar (14.koht) ning Andres Keil (17.koht). Kokku osales 25 meest.

Naiste võistlus ei pakkunud sugugi vähem põnevust, kuna paljud kogenud mängijad eksisid ning andsid seega võimaluse noorematele konkurentidele hea tulemuse saavutamiseks. Naiste meistritiitli napsas endale kogenud Nupuklubi mängija Kaari Vainonen. Nõmmelt osales naistest Karmen Vagula.

Pühapäevane võistlus kiirkabes kujunes samuti väga ettearvamatuks ning pakkus lõpplahenduse, millist Eesti kabe ajaloos ilmselt varem pole ette tulnud. Nimelt naiste arvestuses mänginud viiest osalejast neli saavutasid karvapealt võrdsed tulemused ning seega anti välja 4 kuldmedalit. Nõmme naised pühapäeval kahjuks ei osalenud.

Meeste võistlus kulges väga põnevalt ning närvesöövalt. Nõmme Kabeklubi raudvara ja ilmselt kõige suurema mängukogemusega kabetaja Heinar Jahu oli kuni eelviimase vooruni liidrikohal ning meistritiitli kursil. Kahjuks eelviimase vooru kaotus lükkas Heinari juhtpositsioonilt ning lõppkokkuvõttes pidi ta leppima pronksise medaliga, mis on tegelikult oluliselt nooremate meeste konkurentsis suurepärane tulemus. Palju õnne medalivõitjale! Pühapäeval mängis kaasa veel ka teine Huvikooli kabetreener Urmo Ilves, kes viimasel ajal on suuremas osas spetsialiseerunud küll rahvusvahelisele kabele, kuid ei pelga mõõtu võtte ka vene kabes. Kõrvalmärkusena olgu veel öeldud, et meie kaks kanget sattusid turniiri ajal ka omavahel vastamisi, sel korral tuli võitjana välja Heinar. Kokkuvõttes jäi Urmo võrdsete mängupunktidega, kuid mõne vähema koefitsendipunktiga napilt neljandaks. Väga tubli soorituse tegi ka Nõmme kabeklubi noormängija Priit Lokotar, kes lõppkokkuvõttes saavutas 9. koha, olles noortest parim. Endisel Nõmme Noortemaja õpilasel Konstantin Sellil sel korral nii hästi ei läinud ning 22 mehe konkurentsis pidi ta leppima 16. kohaga.

Pildil Nõmme vaprad mängijad Heinar Jahu, Konstantin Selli, Urmo Ilves ja Priit Lokotar peale pühapäevast võistlust.