Maret Rummo on Nõmme Huvikoolis kunsti ja käsitöö õpetajana töötanud alates 2002 aastast.
Aastate jooksul on õpilaste seas olnud lapsi, kes on isegi kümme aastat ringitöös osalenud.
Paljude õpilaste edasised õpingud ja eriaala valikud on olnud seotud just käsitöö ja kunstiga.
Hobifotograafina on koostanud aastate jooksul laste tehtud töödest portfoolio, mida on hea näidata uutele  õpilastele inspiratsiooni allikana.
Maret on täiendanud ennast lilleseades, keraamikas, kunstiteraapias ja erialaste kursustega, pakkumaks  õpilastele uusi ja huvitavaid väljundeid.

Kunsti- käsitöö ringis tegeleme paljude erinevate käsitöö ja kunsti liikidega. Tegeleme ja katsetame pidevalt uute ja põnevate tehnikatega. Siin on meil loominguline meistrite töökoda, kus on palju avastamisrõõmu ja võimalust tunda rõõmu isevalmistatud taiestest.
Avastame värvide imelist maailma, arendame ilumeelt ja kujundame käelisi oskusi.
Kasutame nii akrüül,- klaasimaali- ja siidimaalivärve, akvarelle ning pastelle.
Valmistame lilleseadeid ja loome kompositsioone nii klaasis kui savist, kasutades nende tegemiseks ka spetsiaalset sulatusahju.

Suurem osa töödest jäädvustatakse fotodele, et anda uutele õpilastele inspiratsiooni või koostada oma töödest album.
Kevadeti korraldab Nõmme huvikooli õpilastööde näituse, kus on väljas ka meie õpilaste parimad tööd.
Kunsti- käsitöö ringis osalevad õpilased alates esimesest klassist kuni täiskasvanuteni. Nii et põnevust ja avastamisrõõmu jätkub kõigile.

Kunsti ja käsitöö ringi laiast valikust leiab midagi meelepärast iga kunsti- ja meisterdamishuviline laps. Lõbusa  käelise ja arendava tegevuse käigus:

• maalime ja joonistame – kasutame akvarell- ,guass- ja  akrüülvärve, pastellkriite, kanga- ja klaasivärve, katsetame paljusid erinevaid tehnikaid
  • keraamika-voolime ja glasuurime savi, kasutame  põletuseks keraamikaahju
  • valmistame ehteid, vitraaze , tegeleme klaasimaaliga- tööd valmivad klaasiahjus
  • vildime ehteid ja pilte
  • salvrätitehnikas dekoreerimine
  • kuivtaime seadete valmistamine
  • pühade teemalised seaded ( jõulud, ülestõusmispüha, emade ja isapäev jt)
  • kaartide ja kingituste valmistamine

Oma tegevustes püüame pakkuda rõõmu igale kunstihimulisele lapsele

RINGI TEGEVUSE EESMÄRGID:

Taaskasutus ja disain on põnev maailm, kus kunagi igav ei hakka. Mõtle, Sa saad vanale asjale uue elu anda –
suur rõõm tehes mitte millestki vahva kingitus. Ideedest meil puudust ei tule.
Näiteks seisvast pudelist võib saada vitraaž või hoopis taimeseade. Tühjast kingakarbist saab uus ilus salvrätikutehnikas ehtekarp või sõrmikutest näpunukk.
Meie tore sõpruskond ootab katsetama ja avastama uusi värve ja tehnikaid! Ootame kooliealisi lapsi ja suuremaid tutvuma meie ringiga.
Tere tulemast tutvuma meie ringiga. Meil saab põnev olema!

Maret Rummo_Nõmme_Huvikool

maret.rummo@nommehuvikool.ee