Täna tahame teile tutvustada Nõmme Huvikooli kõige nooremat õpetajat, kes ise samal ajal on veel 12. klassi õpilane. Robi Pärnik, mis kandi mees sa oled? Kirjelda oma lapsepõlve ja inimesi, kes sind on mõjutanud.
Ma olen pärit Vändrast, Pärnumaalt. Üles olen kasvanud Paldiskis. Ma arvan, et minu perekonna kõige suurem eripära on see, et mul on olnud väga aktiivsed vanavanemad.
Nemad ongi arvatavasti kõige rohkem minu elus rolli mänginud! Alati avatud mõtlemisega. Alati aktiivsed, sõbralikud ja 100% suurtoetajad absoluutselt kõigile minu ettevõtmistele. Ilmselt tänu sellele ma ise nii positiivne ja aktiivne oma tegevustes olengi. Kunagi pole probleemiks olnud koos nendega aktiivne tegevus õues – jalgrattasõit või kõndimine. Vanavanematega olen palju reisinud ka välismaal. Ette oleme võtnud erinevaid retki, isegi suusatamas oleme käinud.
Samuti on mul vedanud klassijuhatajatega. Kuidagi on sattunud nii, et klassijuhatajad on väga positiivse olemisega ning alati oled oodatud rääkima kui midagi toimub või on halvasti. Hetkel on mu klassijuhatajaks Maria Kihlevelt, kes alati aitab nõu ja jõuga igale probleemile koolis lahendust leida. Paremat klassijuhatajat annab leida. Ta hoiab kogu klassis head vaimu oma toreda oleku ja huumoriga.
Suhteliselt väikeses linnas Paldiskis üles kasvades tekkis ajaga sealgi oma kuueliikmeline sõprade punt. Väga lahedad, sõbralikud ja koostöövalmis sõbrad. Ükskõik, kuhu sai mindud või mida tehtud, siis selle pundi peale sai alati kindel olla.
Mina ise olen alati pahandusest hoidunud. Olen alati olnud see inimene seltskonnas, kes pigem paneb teistele mõistust pähe. Väljas viibimised möödusid meil mänge mängides, sest mida muud ikka peale hakata. Kõige populaarsemad mängud väljas olid “Kull”, “Krokodill” ja “Ukakas”.
Oled 12. klassi õpilane, samas teed kooli kõrvalt tohutult palju muid asju. Mis on need tegevused, mis täidavad sinu päevi praegu?
Jah, kogu aktiivsus sai hoo sisse kooli õpilasesindusest. Sealt edasi sai tegutsetud Nõmme Õpilasesinduste Liidus, Eesti Õpilasesinduste Liidus ja organisatsioonis Eesti Tegusad Noored. Praegu on aega jäänud ainult ühe mittetulundusühingu ja Euroopa Noorte Parlamendi jaoks. Novembrist alates täidan ma seal organisatsioonis uut rolli – kommuuni juht. Eelmisel kuul asutasin Eesti Noorte Liitu ning olen hetkel ka selle tegevjuht.

Robi Pärnik
Sa käid kõige selle kõrvalt veel tööl! Oled meie Nõmme Huvikoolis kodulehe administraator ning õpetad lastele arvutimängude loomist. Kuidas sa meile sattusid ja mida soovid lastele oma tundides edasi anda?
Nõmme Huvikooli sattusin nii, et otsiti inimest ning läbi minu kooli huvijuhi see pakkumine minuni jõudiski. Arvutioskus ja arvutimängude loomise oskus tuli sellest, et varem ma ei tegelenud muuga kui istusin kodus, käisin koolis ja vahepeal väljas. Selline nägi minu päev välja Paldiskis. Oma aega arvutis kasutasin oma oskuste arendamiseks programmides ning õppisin läbi YouTube’i videote uusi asju ning nii see tulema hakkas. Täna ja praegu arvuti mulle enam raskusi ei valmista.
Noortele soovin ma edasi anda turvalist netis käitumist ning üldist arvutioskust. See on midagi, mis täna juba pildilt kaob, sest enamus kasutavad ainult nutitelefoni ning kui “istuvad arvutisse”, siis ei oska seal enam midagi teha. Samuti on minu eesmärk tutvustada netietiketti – milline on õige ja milline on vale käitumine erinevates portaalides ja kui oluline on oma konto informatsiooni hoidmine.
Peale keskkooli lõpetamist soovid minna õppima meditsiini. Miks just seda? Kelleks soovid saada?
Viimase 3 aasta jooksul olen ma lihtsalt ära harjunud olema aktiivne ning harjunud mitmekülgse tööga. Seetõttu leian, et meditsiin on perfektne valdkond, kus töötada, sest enda arendamise võimalusi on lõpmatuseni ning on väga palju erinevaid ameteid, kus selles valdkonnas töötada. Soovin välja jõuda trauma(arsti) ametini, olla see inimene, kes sõidab välja, siis kui seda väga vaja, ekstreemsetes olukordades.
Millise ühe soovituse annaksid tänapäeva noortele, kes tunnevad, et neil oleks energiat peale koolitöö veel midagi ette võtta?
Leian, et noored võiks aktiivsemalt võtta osa vabatahtlikest tegevustest, sest kust mujalt see varajane töökogemus ja oskused tulevad!