Registreeri siin.

Mis on ukulele?

Ukulele meenutab välimuselt kitarri, aga on väiksemate mõõtmetega. Tegu on keelpilliga millel on tavaliselt 4-8 keelt, osa keeli võivad paikneda ka paarina. Ukulele on Havai päritolu keelpill, ning soprano ukulelet kutsutakse sageli Hawai ukuleleks, mis on ühtlasi teisena kõige väiksem ukulele.

Millest on ukulele tehtud?

Ukulele on valmistatud enamasti puidust, mõningatel juhtudel on kombineeritud juurde ka plastikut. Odavamad ukuleled on tehtud lamineeritud puidust või vineerist ning paremad kuusest või mahagonist. Traditsiooniline ukulele puu oli akaatsia.
Tüüpiliselt ukulele meenutab kujult akustilist kitarri, kuid leidub ka ovaalse kujuga ukulelesid mida kutsutakse „ananassi ukuleleks“ või siis paadiaeru kuju meenutavaid ukulelesid või kastikujulisi mis tehakse tavaliselt vanast sigarikarbist. Traditsiooniliselt tehti ukulele keeled lamba või mõne muu imetaja sooleseinast, modernsed ukuleled kasutavad polümeerist tehtud keeli (florosüsinikust või alumiiniumist).

Kitarri ja ukulele erinevus

Standard kitarril on tavaliselt 6 keelt, tüüpiliselt ukulelel 4 keelt. Põhiline erinevus kitarri ja ukulele vahel on veel see, et kitarrid on suuremad kui ukuleled. Mõlema peal on võimalik mängida väga palju erinevaid lugusid, kuid spekter mis lugusid mängida on natuke erinev. Ukulele kõla on väga unikaalne ning võib ka varjeeruda eritüüpi ukulelde vahel. Kitarr suudab mängida madalamaid toone kui ukulele. Vaatamata sellele on võimalik mängida ukulele väga erinevaid lugusid.

YouTube näidistund

YouTube näidistund