Ringi lühikirjeldus

Õpilase vastuvõtu avaldus ja leping

Tehnikaringis saab huviline teadmisi erinevatest materjalidest, nende omadustest ja töötlemisest, samuti baasteadmisi mehaanikast.

Alustame lihtsate töövõtete omandamisega modelleerides ja valmistades erinevaid tehnilisi objekte, mis on ka lastele emotsionaalselt huvitavad.
Alguses on tööriistadeks käärid, nuga, liim, viil, näpitsad, kruvikeeraja jne. Kasutatavateks materjalideks on paber, papp, puit ja metallid.

Arendame tehnilist mõtlemist, sõrmede ja käte osavust töötades nende erinevate materjalidega. Õpime ohutult kasutama käsitööriistu ja oskuste kasvades ka frees-, puur-, ja treipinki.

Tööd muutuvad läbi käidud aastate keerukamaks ning 12. eluaastast on võimalus alustada lihtsamate kiirusautomudelite valmistamist, mille käigus teeme juba põhjalikumat tutvust erinevate tööpinkidega. Tutvume ja õpime kasutama ka 3D modelleerimist ja printimist. Valminud mudelitega saame osaleda Eestis ja ka mujal Euroopas toimuvatel automudelispordi võistlustel. Huvikooli õuel on mudelite katsetamiseks ringrada, millel toimuvad nii kodumaised kui ka rahvusvahelised võistlused.

Alla 10 aastastele õpilastele võib tehnikaring olla ka käelise tegevuse ettevalmistuseks järgnevaks osalemiseks teistes Nõmme huvikooli tehnilistes ringides- lennumudelism, robootika ja raadiospordiring.

AK Tehnikaring