Robi Pärnik on huvikooli kodulehe looja ja arendaja. Nõmme Aasta Aktivist 2019 ning Eesti Hea Eeskuju finalist 2019. Hetkel tegutseb ta Euroopa Noorte Parlamendis kommuunijuhina ning on MTÜ Eesti Noorte Liit tegevjuht ja asutaja. Varasemalt tegutsenud ka YouTube platvormil videote tegemisega.

Varasemalt on tema juhtimise all korraldatud järgnevaid üritusi:
Nõmme Perepäev 2019, Tallinna Osaluskohvik, Nõmme Aasta Õpilase Gala 2019.

Arvuti valdkonnaga hakkas ta tegelema juba algklassides ja selgeks on saanud arvutimängude loomise, kodulehe arendamise ja loomise oskused ning sotsiaalmeedia kasutamine ja turundus.

Huviringid

HUVIRINGIST

Huviring on mõeldud arvuti huvilistele, kellel on huvi õppeaasta jooksul õppida programmeerimist, lihtsamate arvutimängude tegemist ning nende avalikustamist internetti. Õppeaasta jooksul õpitakse Javascripti, Phytonit, MySQL, HTML4, HTML5 vms.

Iga huviringi õpilane saab selgeks algelisema kodulehe tegemise ning hoiab oma loodud lehte ise korras. Eesmärk on oma looming ise kodulehele üles panna ning seejärel jagada nendega, kellega on soov. Koduleht luuakse HTML5 paasil.

Lisaks ei jää puudu ka arvutiõpe – klaviatuuri ja arvuti tarkvara ning riistvara kasutus.

Huviring on hea viis sukeldumiseks arvutimängude maailma. Ühe arvuti mängu tegemiseks on vaja mõelda nimi, sisu, disain ja programeerimise pool. Täpselt seda kõike saab juba täpsemalt õppida Arvutimängude loomise huviringis.

ÕPPEAASTA JOOKSUL TEHAKSE: Meeskonnatööd, õpitakse inglise keelt (nii palju kui vaja), arvuti kasutamist, programmeerimist, disainimist, loomingulist ja kriitilist mõtlemist, õpitakse tundma arvuti tarkvara ja riistvara ning puudu ei jää ka lugemisest ja kirjutamisest. Väga oluline osa on ka interneti kasutamise oskusel.

Õppetöö toimub nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt. Õppetöö tegevust toetab ka tahvelarvutid ja OSMO tarkvara.

Illustreeriv video huviringi tegevusest.

HUVIRINGIST
Minecrafti huviring sobib kõigile keda köidab ehitamine ja arendamine. Minecrafti huviringi idee tekkis 2019. aastal ning sai reaaluseks õppeaastal 2019/2020. Uuel õppeaastal 2020/2021 on eesmärk huviringi õpilastega valmis ehitada ja ise arendada mitmikmängu server.

Minecraftis on väga palju mitmikmängu servereid ning on olemas ka servereid kes ongi teinud Minecrafti serverist oma firma või täiskohaga töö. Minecrafti kasutatakse ka üldhariduskoolides, et õpetada oma õppeainet läbi arvutimängu – matemaatika, ajalugu, kunst, disain, ühiskond vms.

Lisaks on korraldatud rahvusvahelisi ehitusvõistlusi – näiteks 2018 „Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu“ mille üldvõidu sai Tallinna Lilleküla Gümnaasium. Aastal 2020 mais tehti Eestis “Kultuuriplokk 2020: Minecraft-i eri” kus tuli ehitada kultuuripärand.

Mitmikmängu serveri arendamine ja loomine annab õpilasele järgnevad oskused: inglise keele oskus, lugemisoskus, kirjutamisoskus, kuulamisoskus, tiimitöö oskus, disainimise- ja programmeerimise oskus, klaviatuuri kasutamise oskus, kriitilise mõtlemise oskus, ideede genereerimise oskus.

Ühe serveri ehitamine nõuab head meeskonna tööd ning ühtlasi ka oma arendamist arvuti valdkonnas. Huviring õpetab kastist välja mõtlema. Kuigi tegevus toimub arvutimängus, siis läbi arvutimängu on võimalik õppida selgeks igasugu põnevaid asju. Põhi eesmärk on ehitada üles kogukond täiesti nullist – ehk serverist kus pole esialgu midagi, ainult mängijad ja maailm ning õppeaasta lõpuks on valmis täiesti toimib server mis vastab enam-vähem reaalusele: majad, funktsioonid, pluginad, tegevused (töökohad, minimängud) vms.

Tegevus toimub renditud serverites mida haldab ja arendab huviringi juhendaja. Serveritesse on õpilastel ligipääs ka kodus 24/7.

MINUST KUI MINECRAFTI MÄNGIJAST JA MINECRAFTIST
Ma ise olen Minecraftiga seotud olnud alates selle mängu algus aegadest. Selle aja jooksul olen ma õppinud seda mängu arendama, disainima, hindama. Ma olen päris kindel, et väga paljud on just kuulnud Minecraftist ja selle mängust ning kindlasti teavad noored paljusid, kes seda ka mängivad. Mina olen tänaseks loonud erinevaid servereid, foorumeid, kogukondi ja üritusi just Minecraftis ning seda nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Ka minu jaoks on olnud Minecrafti serverite loomine ja arendamine äri ning olen sellega raha teeninud. Nende aastate jooksul olen saavutanud ka positsiooni kus minu looming oli Euroopas TOP 3 hulgas.

Kuna mäng ise on väga populaarne ning tihtipeale noored mängivad seda lihtsalt huvi pärast ning jäävad sellest sõltuvusse, siis tegelikkuses mäng pakub midagi palju rohkemat kui lihtsalt mänguelamust, selleks, et oleks huvitav ja mitmekülgne kogukond või server on selle taga üks meeskond – omanik, arendajad, administraatorid, moderaatorid, abistajad, disainerid, ehitajad ja mängijad ise.

Siit ka siis huviringi mõte. Miks mitte õpetada ja panna proovile Minecrafti huvilised ning lasta neil ise õppeaasta jooksul kokku panna üks server. Maailma suurim server on Hypixel millel on päevas keskmiselt 80 000 mängijat. Täna teeb Hypixel juba ise oma mängu nimega Hytale.

MIS OSKUSTE ARENDAMIST HUVIRING PAKUB?
KRIITILIST MÕTLEMIST
MEESKONNA TÖÖ TEGEMIST
INGLISE KEELE OSKUST NING TÕLKE OSKUST
ARENDAMIST JA IDEEDE GENEREERIMIST
EHITAMIST JA DISAINIMIST
KRIITILIST JA LOOMINGULIST MÕTLEMIST
ARVUTI KASUTAMISE OSKUST
INTERNETI- JA KLAVIATUURI KASUTUS OSKUST
DOKUMENITDE KOOSTAMIST JA KONFIGURATSIOONIDE KOOSTAMIST
LUGEMIS- JA KIRJUTAMISOSKUS

NB! Kogu huviringi tegevus ei ole lihtsalt arvutimängu mängimine. Huviringis osalemine tähendab ikka oma hobiga tegelemist ning õppimist. Tunnid on nii teoreetilised kui ka praktilised. Õppetöös kasutatakse ära ka tahvelarvuteid ja disainimis programme.

VIDEOID MINECRAFTIST!

Minecrafti ametlik trailer (uuendus).

Minecrafti vanim linna projekt. Seda uuendatakse tänase päevani. Ehitatud viimased 7 aastat.


Õpilaste tagasiside huviringile (2019/2020)

Robi_Pärnik_Nõmme_huvikool
REGISTREERU HUVIRINGI