Raadiospordi huviringi tegevus on suunatud noorte raadiosportlaste ettevalmistamisele raadiospordi võistlusteks lühi- (LL) ja ultralühilainel (ULL) kasutades selleks Nõmme Noortemaja amatöörraadiojaama ES1N aparatuuri. Õppeaasta jooksul osaleme nii Eesti ULL ja LL karikavõistluste etappidel kui ka Eesti meistrivõistlustel lühilaine sides ning LL välipäeva võistlusel. Kevadel ja sügisel proovime võimeid rahvusvahelistel võistlustel CQ WPX SSB Contest ja CQ WW SSB Contest.

Raadiospordi ringi liikmed omandavad õppeaasta kestel vajalikud oskused raadioamatööri kvalifikatsioonieksami sooritamiseks. Amatöörraadiojaama kasutamiseks raadioeetris lühilainel on vaja vastava taseme litsensi sarnaselt juhilubadega auto juhtimiseks teedel ja tänavatel. Lisaks on vaja hästi tunda raadiosideks kasutatavat aparatuuri ja lühilaine antenne. Heade võistlustulemuste saavutamiseks ei piisa ainult tipptasemel raadiojaamast ja superantennidest. Määravaks on raadiosportlase treenitus ja hea ettevalmistus võistluseks. Väga oluline on võidutahe. Aasta jooksul näidatud sportlike tulemuste alusel koostab Eesti Raadioamatööride Ühing noorsportlaste pingerea, mille parimad saavad võimaluse osaleda rahvusvahelistes noortelaagrites Euroopas. Nii osalesid meie õpilased 2016. aastal IARU noortelaagris Austrias ja 2017. aasta suvel Londonis. Lisaks osaleme ERAÜ suvelaagrites Eestis.
Meie noored raadiosportlased on näidanud häid tulemusi Eesti ULL ja LL karikavõistlustel ning saavutanud rea auhinnalisi kohti noorte klassis.

Raadioamatörism – mis see on?
Raadioamatörism ( ingl.k. amateur radio, hamradio) on hobiks maailmas kahele miljonile inimesele, kes kasutavad oma isiklikku raadiojaama teiste amatööridega vestlemiseks, vahetavad raadioseadmete ja antennide ehitamise kogemusi, uurivad raadiolevi iseärasusi, õpivad keeli, tunnevad huvi raadiolainete kasutamise kohta kogu maailmaruumis. Sobiv on alustada juba nooremas koolieas, hiljem on siis kergem valida õpitavaid erialasid ja elukutset. Raadioamatööriks olemine ei tähenda olla selle ala spetsialist. Selle hobiga tegelevad koolipoiss ja professor, arst ja õpetaja, kirjanik ja astronaut. Kes kord raadioamatööriks olemise võlu on tunda saanud, ei saa sellest enam naljalt lahti.

Nõmme Huvikooli raadioamatööride klubi on tegutsenud üle 40 aasta. Klubil on raadiojaam, kus saab pidada raadiosidet teiste raadioamatööridega kogu maailmas nii lühi- kui ka ultralühilainel. Osaleme oma raadiojaamaga nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Oleme aktiivsed Eesti Raadioamatööride Ühingu üritustel. Osaleme ERAÜ koolitustel ja külastame teisi raadioklubisid. Teeme tihedat koostööd Tallinna Polütehnikumi raadioklubiga.

Raadioamatööride klubis õpime raadioamatööri eksami B-taseme sooritamiseks:
– raadio- ja elektrotehnika põhialused
– raadioelektroonika skeemikomponentide tähistused ja omadused
– raadio- ja elektrotehniliste ahelate toimimine
– lihtsamate raadiotehnika seadmete tööpõhimõtted
– raadiosaatjate ja –vastuvõtjate tüübid ja parameetrid
– amatöörraadiojaamad – käsijaamad, mobiilsed ja baasjaamad-transiiverid
– antennide tüübid, konstruktsioon ja omadused
– raadiolainete levi omadused
– raadiotehnilisi mõõtmised
– raadiohäirete vältimise meetodid
– ohutuse nõuded raadiojaamas ja antennitöödel
– amatöörraadioside reeglid ja seadusandlus
– raadioamatööri arvutiprogrammid
– interneti võimaluste kasutamist raadioamatörismis

• morse tähestikku ( MORSE rütmi kuula siin… )

VAATA VEEL:

Ainekava

Raadioklubi uudised

Raadioklubi kroonika 1966-2017

Raadiolevi info

Kasulikke linke

RAADIOKLUBI PILDIGALERIID – klõpsa siia….