Marie Käige on tantsuõpetaja, salsatantsija, joogapraktik ja taaskasutuskunstnik.

On kogu elu tegelenud erinevate tantsustiilidega, õppinud Taanis ning lõpetanud 2016.a Tallinna Ülikooli BA koreograafia eriala. Ta armastab tantsimist, sest tantsides tunneb end iseendana. Tants annab energiat, ühendab inimesi ja loob tähendusrikkaid mälestusi.

Tema eesmärk on mitmekülgse kehalise treeningu abil aidata inimestel end oma kehas paremini tunda ning pakkuda rõõmu füüsilisest ühistegevusest.

Tema tantsuliste tegemiste kohta saab parema ülevaate siit: FB Marie Salsa

Kui ta ei ole tantsupõrandal, siis nokitseb mõne vana akna vm restaureerimisprojekti kallal või tühjendab pead joogatunnis, et uued vahvad ideed saaksid realiseeruda.

Marie huvi puidutöö ja restaureerimise vastu sai alguse u 10 a tagasi perega Kalamajas palkmaja renoveerides. Omanäolise kodu loomisest ja “isetegi” projektidest kasvas välja töö ning asus tööle puituste- ja akende restaureerijana. Hetkel täiendab end Tallinna Ehituskoolis traditsioonilise mööblirestaureerimise erialal, kus omandab täiendavaid teadmisi puidutöötehnika, tööriistade ohutu kasutamise ja restaureerimise kohta.

2020. aastal sai loodud Re Stuudio MTÜ, mis viib läbi töötubasid, korraldab suvel lastelaagreid ja panustab jätkusuutlikku elustiili edendamisse.
Rohkem infot: Fb/Instagram Re Stuudio
www.restuudio.ee

Marie on kogu elu tegelenud erinevate tantsustiilidega (ballett, rahvatants, aeroobika, kaasaegse tants ja füüsiline teater), õppinud tantsu Taanis ning lõpetanud 2016.a Tallinna Ülikooli koreograafia eriala (BA).

2016.aastal asus ta tantsu õpetama Nõmme Huvikoolis ning pühendus üha enam ladinatantsudele.  Reisides salsafestivalidele Riiga, Vilniusesse, Varssavisse ja Küprosele tutvus Marie rahvusvahelise salsakogukonna ja inspireerivate artistidega, kes pakuvad avastamiseks üha uusi aspekte ladina kultuuri ja salsa tantsu kohta.

Salsa tantsuline treening soolotunnis tegeleme üldfüüsilise kehalise liikumisega (soojendusharjutused, keha isolatsioonid), õpime salsa sammukombinatsioone ja tutvume afro kultuurist pärinevate liikumistega. Igas tunnis õpime koreograafiat, mis arendab koordinatsiooni, rütmitunnet ja pakub mõnusat kehalist koormust ja tantsurõõmu. Mitmekülgse ja vaheldusrikka treeningu lõpus teeme venitus- ja lõdvestusharjutusi.

Trennis osalemiseks ei ole vaja eelnevat tantsulist kogemust, kuid tarvis on järjepidevust treeningutel osalemiseks. Samm-sammult õppides ja arenedes on esmalt väljakutsuv koreograafia õppimine ajapikku üha enam nauditav ja põnevust tekitav.

Marie stiili ja tegemiste kohta saab parema ülevaate siit: FB Marie Salsa

Kohtumiseni tantsusaalis!