Ringi lühikirjeldus

Ringis õpitakse malemängu põhialuseid, maleteooriat, korraldatakse omavahelisi võistlusi, osaletakse teiste klubide poolt korraldatavatel võistlustel ja järguturniiridel.
Malering alustas iseseisvat tegevust 2004. a. sügisel.
Maleringi juhendab noortetreener Viive Tutt, kellel on pikaajaline kogemus P.Kerese nim. Malekooli treenerina.

Ootame uusi õpilasi.
Malemängu oskus vastuvõtul ei ole oluline.

Male on vormilt mäng, sisult kunst ning mängu valdamise raskuse tõttu teadus. /T.Petrosjan/
Male on kõigist olemasolevatest mängudest kõige huvitavam. Male – see on võistlus, võitlus, iseloomu näitamine. Male on kunst, looming, isiksuste kokkupõrge. /P, Keres/
Kas male on kunst , sport või teadus? See küsimus ise ei ole õige. Male rikkus just selles ongi, et ta pole see, teine ega kolmas, vaid kõik kokku – on male. Igaüks leiab endale siit midagi. Võitlejanatuur võib rahuldada oma sportlikku võidujanu, esteet naudib kombinatsioonide ja kompositsioonmale ilu, uurijatüüp sukeldub teooria rägastikku. Nii võtab vaidluse male olemuse üle kokku J. Randviir.
TULGE MÄNGIMA JA ÕPPIMA MALET!

Ainekava

 

*NÕMME NOORTEMAJA MALERINGI ÕPILASTE EDUKAS ESINEMINE MERIVÄLJA KOOLI MALEVÕLURITE TURNIIRIDEL 10. DETSEMBRIL 2016

Tallinna Nõmme Noortemaja võistkond koosseisus Christopher Hein, Akira Kivi, Miikael Mellikov, Mariel Aedla võitis Merivälja Kooli Malevõlurite karika turniiril II koha, edestades finaalis  Merivälja Kooli I  ja Tallinna 21. Kooli võistkonda, võitis Tartu Kalev.  A-alagrupis andsime  ära ainult 1 punkti 12-st ja finaali läksime koos Merivälja Kooli I võistkonnaga võiduga 3:1 nende üle. Esimeses finaalis 1.-4. kohale võitsime ka Tallinna 21. Kooli ja ainuke kaotus tuli Tartu Kalevilt. Eraldi tahaks esile tuua veel Miikael Mellikovi, kes oskas päris lõpuni pingutada ja viimases voorus Tartu Kalevi vastu  tõi punkti. Miikael ei andnud ära ühtegi punkti ehk võitis kõik vastased. . Võistkondade turniiril osales kaheksa võistkonda laste vanuses kuni VI klassini. Eelnimetatud võistkondadele lisaks mängisid 4.-8.kohani Merivälja Kooli II, Jüri Kooli I ja II ning Merivälja Kooli lastevanemate võistkond.

Seekord juba viiendat korda toimunud Merivälja Kooli Malevõlurite turniiridel on osalejad mängima kutsutud individuaalsete kutsete alusel. Oleme ka eelmistel aastatel edukalt Merivälja turniiridel osalenud. Sel aastal läksime mängima oma noore koosseisuga, NNM kasvandikku Georg A. Pedosoni korraldaja toeks ei soovitanud võtta.

Paralleelselt võistkondliku turniiriga toimus ka individuaalturniir, kus vanusepiirang oli III klassini ja malereiting kuni 1299.  Nõmme maleringi esindasid reitinguta mängijad Martin Peter Treialt, 5. koht 4,5 punktiga, Erik Leito 6. koht 4 punktiga  ja Torm Wilhelm Otsmann 8. koht 3,5punktiga. Mängiti 6 vooru ja osavõtjaid oli 20. Nõmme NM kolm last kaheksa esimese hulgas on väga  hea tulemus laste esimestel turniiridel.

Oleme käinud laupäeviti mängimas Malemajas SK Vabaettur turniiridel kogemuste saamiseks. Nendel mängivad igas vanuses ja malelisel tasemel lapsed.  Oktoobris saavutas Miikael Mellikov turniiril neljanda koha, 3. detsembri turniiril saavutas teise koha. Kokkuvõttes on Miikael  olnud SK Vabaettur turniiridel edukaim NNM esindaja. Siinkohal tänan ka SK Vabaettur koostöö eest ja meid on lahkesti ka edaspidi võistlustele oodatud. Pidime juba kohalolekuga head distsiplineerivat mõju avaldama.

Neli Nõmme Noortemaja endist ja praegust kasvandikku Georg A. Pedoson, Karl K. Orgse, Mariel Aedla ja Christopher Hein mängivad Euroopa täiskasvanute MV kiir- ja välkmales 14.-18.12.2016.

Kui kiirmales oli ees veel neli vooru, oli 12. a Georg A. Pedosonil 4p 7-st ja punktideta ei olnud keegi meie lastest.

Lõpeb FIDE poolt Paul Kerese aastaks kuulutatud maleaasta, mis tähistas Paul Kerese 100. sünniaastapäeva Eestis ja kogu maailmas ning rõhutas Paul Kerese hindamatut panust malesse. Ees ootab Paul Kerese 101. sünniaastapäev ja maleaasta.

Edu ja jõudu kõigile malelastele edaspidiseks malega tegelemiseks!