Lea Maurer on hariduselt kunstiõpetuse õpetaja.
Talle on kogu elu meeldinud kunst ja kunstiga tegelemine.

Kunsti- ja klaasiringi õpetajana on ta Nõmme Huvikoolis tegutsenud 20 aastat.
Õpetab joonistamist, maalimist ja erinevaid klaasikunsti tehnikaid alates lihtsast klaasimaalist kuni keerukamate sulatustehnikateni.
Peab oluliseks õpilaste loovuse, fantaasia ja käelise tegevuse  arendamist andes igale vanusele jõukohase ülesande.
Õpetajatõõs  rõõmustab teda õpilaste innukus klaasikunstiga tutvumisel ja kaunite praktiliste tööde valmistamisel.

Oleme aastaid edukalt osalenud näitustel ja konkurssidel.

Klaasiringi on oodatud õpilased, keda võlub klaasi kirgas sära ja kaunid värvid ning kes soovib selle huvitava materjaliga lähemalt tutvust teha. Alustame klaasimaali algõppega, millele lisanduvad erinevad tehnikad ja kompositsioonilised ülesanded (klaasi sulatus, vormide kasutamine, klaasskulptuurid, ehted,Tiffany vitraaz ja mitmed võimalused segatehnikas). Kunstimeeleolu loovad klaasi sulatamise võlu ja erinevate värvuste vaheldumine. Õpime tundma ja kasutama erinevaid klaase, klaasivärve, liime, spetsiaalseid töövahendeid ja materjale. Katsetame ja avastame klaasikunsti mitmekülgseid võimalusi, mis pakub loomisrõõmu , arendab fantaasiat ja käelist osavust.