On robootika õpetaja, täiskasvanute robootika koolitaja  ja Nutigeen Huvikooli juht alates 2016.aastast. Viimaste aastate jooksul oma kolme lapse kõrvalt kõrvalt olen arendanud STEAM ( teaduse, tehnoloogia, inseneeria, kunsti,  matemaatika) huvihariduse suunda, kus peamine on olnud isetegemine, ümbritseva märkamine ja seosete loomine. Ringides noored õpivad aktiivselt tegutsema ja suhtlema, arendades nii tehnilist taipu kui ka sotsiaalseid oskusi ning silmaringi.

Robootika ringis kasutame põhiliselt Lego WeDo robotikomplekte ja õpime:
lihtsamate masinate ehitust ja konstruktsioone
mehhaanika tööpõhimõtteid
juhendite lugemist
programmeerimist
reaaleluliste ülesannete lahendamist meeskonnatööna

Võtame osa First Lego League näitusest, kus lapsed tutvustavad oma meeskonnaga koos tehtud uurimustööd ja robotimudelit.

Lisaks legole kasutame valikuliselt järgmisi roboteid  ja programme: Ozobot, Beebot, Clementoni DOC, Scratc Jr,Sphero, Edison, mBot ja  Lego Boost programmid. Õpime esitama oma mõtteid, mängime, fantaseerime ja diskuteerima erinevatel populaarteaduslikel teemadel.

Jevgenia_Kleinert_Nõmme_Huvikool

jevgenia.kleinert@nommehuvikool.ee