Ringi lühikirjeldus

Fotograafia ringide kasutuses on mõõduka suurusega fotostuudio koos korraliku valgustehnikaga. Olemas on kolm stuudiovälku ja erinevad taustad. Fotopimik on seitsmekohaline ning varustatud professionaalsete seadmetega. Võimalik on suurendada filmi 35mm kuni 13×18 cm välja. Lisaks sellele saab tegeleda ka moodsa digifotograafia tundmaõppimisega. Õppeklass on võimalik kohandada arvutiklassiks.

Hetkel tegutseb kaks erinevat gruppi. Esmaspäeviti toimub fotokursus ehk algajatele mõeldud fotograafia ABC, neljapäeviti fotoklubi ehk analoogfotograafia huvilistele mõeldud pimikuring.

Fotokursus on mõeldud inimesele, kes soovib rohkem teada fotograafia põhitõdedest, oma kaamerast või pildistamisest. Kursus baseerub õppekaval ning sisaldab teoreetilist ja praktilist tööd koos arutelude ja individuaalse tegevusega. Õpilased saavad ka filmifotograafia ja pimikutöö sissejuhatuse. Kaasas peaks olema kaamera ja vahendid märkmete tegemiseks.

Fotoklubi ehk pimikuring on analoogfotograafia huvilistele, kes soovivad lihvida oma oskusi mustvalges fotograafias ja on huvitatud ka eritehnikatest. Pimikutöö kõrvalt käiakse vahel ka näituste avamistel või võetakse vastu põnevaid fotoinimesi. Klubis õpetatakse erinevaid pimikunippe ja proovitakse eritehnikaid. Olulisel kohal on ka klubi liikmete piltide omavaheline arutelu.

 

Soovime kõigile teravat fotosilma ja väledat päästikunäppu.

Tere tulemast tutvuma meie klubiga!

Ainekava