Enn Liivrand alustas 1975. aastal raadioside ringi õpetajana Nõmme Pioneeride Majas
Lisaks raadiosidele on õpetanud Nõmme lastele ja täiskasvanutele arvuti ja interneti kasutamist, robotite ehitamist ja programmeerimist.
Peab ringi tegevuses oluliseks ja ootab õpilastelt sihikindlust, keskendumist, enesekindlust, võidutahet ning soovi leida endale meelepärane huviala.

Tunnid toimuvad: Vikerkaare 10 3. korrus ruum 318

Robootika huviringis tutvume robotite ehitamise ja nende programmeerimisega. Robootikaringi eesmärk on tõsta laste huvi matemaatika ja tehnika vastu juba varases koolieas ning toetada tehnikahuviliste laste arengut. Lastele suunatud robootikategevuses on üheks oluliseks väljundiks robootika kui interaktiivse vahendi kasutamine loogilise mõtlemise ja loovuse arendamisel.

Õpime tundma elektrotehnika, elektroonika, robootika ja füüsika põhitõdesid. Praktiliste ülesannete lahendamisel kasutame Lego Mindstorms EV3 robotikomplekte, mille kasutamine on lihtne ja kiiresti omandatav. Peale algoskuste omandamist tutvume Arduino platvormil koostatud robotitega Mbot. Nende robotitega osalesime eelmisel aastal Robotexil. Edasijõudnud huvilised saavad katsetada mikroarvutit Raspberry Pi. Robotite ehitamine ja programmeerimine annab õpilastele parema arusaamise info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast, luues soodsa baasi loodusainete omandamiseks. Ühtlasi soodustab see loovuse ja innovaatilisuse arengut ning suurendab õpilaste meeskonnatöö oskusi. Robootika ringi eesmärgiks on osalemine rahvusvahelistel robotivõistlustel ROBOTEX ja First Lego League. Rahvusvahelistele võistlustele pääsevad osalema ainult parimad ja selleks tuleb õppeaasta jooksul palju vaeva näha. Heade tulemusteni viib regulaarne sihikindel treening. Õppeaasta jooksul teeme veel palju huvitavat. Nii on sellel aastal kavas lisaks koolirobootikale tutvuda kosmoserobootikaga, raadioside saladustega ning uurida arvutite siseelu. Praktikumis proovime arvuteid lahti võtta ja kokku panna, tarkvara seadistada ning näidata nobedate näppude oskusi klaviatuuril trükkides.
Robootika ring külastab põnevaid kohti ka väljaspool meie maja. Oleme külastanud ITkolledzit avatud uste päeval ja osalenud minisumo robotite töötoas. Käime vaatamas põnevaid kohti Tallinnas nagu arvutimuuseum, Energiakeskus, Mektory jt.

Ja kõige tähtsam – meil on nüüd täitsa uus maja, kus 2018 sügisel alustab tegevust robootika huviring koos kosmoseside, -robootika ja täheteaduse ringiga. Klassid on suured, arvutid on tuliuued, internet välkkiire. Tule kindlasti vaatama, asume nüüd Nõmme ujula kõrval Vikerkaare 10. Kohale saab bussidega 14, 18 Vikerkaare peatus või elektrirongiga Pääsküla peatus. Õismäelt, Mustamäelt, Nõmmelt ja Laagrist toob kohale buss 27 peatus Pääsküla jaam. Raudteejaamas tule ettevaatlikult üle raudtee, sea sammud Nõmme ujula poole ja paarisaja sammuga oled kohal. Sisse saab uksest ujula poolt küljest. Maja seinal näed suurelt TALLINNA NÕMME HUVIKOOL. Robootika huviringi leiad 3.korrusel ruumis 318.

Tunnid toimuvad: Vikerkaare 10 3. korrus ruum 318

Enn_Liivrand_Nõmme_Huvikool