Eliisa Sokk on tantsuõpetaja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala magistriõppe ning on lisaks täiendanud end Taani Etenduskunstide Kõrgkoolis.

Lisaks tantsule on Eliisa olnud tegev ka võimlemise valdkonnas. 2015 aastal oli Eliisa Tallinna XVII Võimlemispeo pealavastaja.

Treeningtundidesse on oodatud kõik 4-6aastased tüdrukud ja poisid, olenemata varasemast kokkupuutest tantsuga. Tundide eesmärk on anda õpilastele põhiteadmised klassikalisest tantsust. Klassikalise tantsu koolitus on parim baas ükskõik millise liikumisega edasi tegelemiseks – hilisem valik võib olla ka nüüdis-, folk- või showtants. Hea kehatreening (kõrge hüpe, vastupidavus) võimaldab jätkata edukalt mõnel spordialal. Treeningtunnid on olemuselt kaasaegsema ja läänelikuma lähenemisega, kus põhirõhk on personaalsel õppetööl, liikumisrõõmul ja eneseväljendusel.

Enne lepingu sõlmimist VEMIs võta ühendust õpetajaga eliisa.sokk@nommehuvikool.ee.

Treeningtunnid pakuvad noortele võimalust tantsuliseks eneseväljenduseks. Põhirõhk on üldfüüsilisel treeningul ja tantsutehnika omandamisel, mida tasakaalustab tundide teises pooles loominguline osa, kus tegeletakse liikumismängude ja tantsude loomisega.

Lisaks treeningtundidele külastame võimalusel ka harivaid tantsuetendusi ning vaatame teemakohaseid filme.  Tunnis osalemiseks ei ole tarvis eelnevat tantsukogemust, piisab vaid tantsuarmastusest.

Tantsutundidesse on oodatud noored, kellel on huvi õppida süvitsi balletitehnikat. Kasuks tuleb eelnev tantsu – või võimlemiskogemus. Tundide esimeses pooles sooritatakse klassikalisele balletile omaseid harjutusi tugipuu (stange) juures või saali keskel. Tunni teises pooles õpime tantsukavasid või tegeleme varvastehnikaga.

Tund on mõeldud kõigile neile, kes on kunagi tundnud või tunnevad huvi balleti vastu. Treeningtunni eesmärgiks on parandada rühti, koordinatsiooni, ning arendada keha liikuvust. Tund on sobilik ka algajatele, kes pole varasemalt tantsu või balletiga kokku puutunud.

Tunni esimeses osas teeme harjutusi võimlemismattidel (sh harjutused treeninglindiga), ning tunni teine pool möödub tugipuu ääres, tehes klassikalisele balletile omaseid harjutusi.

Tunni lõpetame saali keskel tantsuliste kombinatsioonide ja elementidega, või venitusharjutustega.

Eliisa_Sokk_Nõmme_Huvikool