Kunsti ja disaini ringis saavad osaleda huvilised alates 10 eluaastast

Õpime loovalt mõtlema ja jõukohaseid tehnikaid kasutades disainima. Meisterdame erinevatest materjalidest: paberist, papist, puidust, leiame materjalid loodusest ja ammutame inspiratsiooni loodusvormidest. Kavandame ja nuputame idee, joonistame kavandi ja teostame. Valmistame toredaid esemeid, mida saab kinkida sõpradele või kaunistada oma kodu ja meie uhiuue huvikooli ruume. Arendame ruumilist mõtlemist (3D vormi). Eesmärk on lähtuda põhjamaisest esteetikast.

Dekoratsioon. Värvi ja kompositsioonitaju. Tutvume dekoreerimisega. Mis on stilisatsioon, ruumi kujundamine. Kuidas kujundada vaateakent või ruumi. Lähtume kalendri tähtpäevadest ja aastaajast. Põimime erinevaid tehnikaid ja lõikame kleebime, värvime, kinnitame, riputame seintele, lakke, akendele.

Joonistamise, graafika ja tüpograafia abil katsetame erinevaid tehnikaid. Värvi, kujundite abil loome mustreid, ornamente, pindu. Tulemust sobitame keskkonnagraafikas, kaartidel, seinamaalingul, ruumi dekoreerimisel.

Graafika. Segatehnikaid. Pliiats, tushhi, vildikate abil loome isikupärast graafikat. Lähtume kompositsiooni alustest, proportsioonist ja värvitunnetusest. 2D lahendusi saame kasutada ka kolmemõõtmeliste esemete kaunistamisel. OP-Kunsti maagia. Loome oma logo või peremärgi (rinnamärk, kaart, T-särk).

NÄITUS TEHTUD TÖÖDEST!
NÄITUSE ÜLESSEADMINE ON SAMUTI OSKUS!

Huviringi eesmärgiks on arendada loovust ja fantaasiat, tutvuda erinevate tehnikate ja eneseväljenduse võimalustega kunsti kaudu. Õpime märkama enda ümbrust ja arendama esteetilist meelt. Protsess, kunstiteos või disainitav ese on nt fotoringi või robootikaringiga? Kavatsus on kiigata ka disaini ja kunstiajalugu lähtuvalt tunni ülesandest.

AK Disainituba