Christel Allik on lõpetanud Kunstiakadeemia tekstiiliosakonna aastal 1996. Peamiselt on tegutsenud vabakutselisena, esinenud ühisnäitustel ja olnud mitmeid isikunäitusi. Nõmme huvikoolis töötanud aastast 2018. Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Akvarellistide Ühenduse liige.

Tahad maalida – akvarellid, akrüülid! Joonistada – kriit, negro, süsi!
Teha sünnipäevakaarti, plakatit või lihtsalt midagi mõnusat paberil?
Meil on selleks palju erinevaid võimalusi! Proovime erinevaid värve ja pabereid (pabereid teeme ka ise). Proovime vanu ja uusi nippe, pisut ka trükkimist. Moodustame loovaid kompositsioone – et näha selle  tegevuse vabadusi ja rõõme kohe alguses, et oskaks oma mõtted teoks teha. Alustame kõige lihtsamatest vahenditest, õpime erinevaid paberikatmise mooduseid – faktuure.

Kunstiringi Joon Ja Värv eesmärk on õppida nägema – valgus, vari, värvid, vormid meie ümber- ja seda paberil edasi andma.

Joonistame ja maalilme, õpime käsitlema akvarelle ja akrüüle.
KUNST tuleb lähemale….HARJUTAMINE teeb meistriks!

Külastame ja arutame kunstinäitusi Tallinnas. Osaleme õpilastööde näitustel ja konkurssidel.

Joon ja värv

Siidimaal on selline kummaline tarbekunstiharu- nagu oleks kunst ja nagu poleks ka. Fantastilise rõõmustava tulemuse võib anda esimene tutvus materjaliga. Ometi võtab kõikide nippide õppimine aastaid. Õpime märkama ja edasi andma. Elame end välja värvide virr-varris, otsime läbi hetkel huvi pakkuva tegevuse iseennast.  Arendame värvi- ja kompositsioonitaju. Suhtlemine eesti, vene ja inglise keeles.

Mis meil õppekavas?

SIIDIMAALI TEHNIKAD
soolad, vahabatika. monotüüpia. shibori e. sidumistehnika.

KANDERÕIVAD
T-särgid, kleidi- ja pluusiriided, käekotid, ehted

KÄSITRÜKK
kardinad, laudlinad, padjad, paljundused ja vabadused, erinevad materjalid

AKVARELL
kompositsioonid, kavandid, kaardid, suvine maalilaager

SILMARINGI LAIENDAMINE
Külastame näitusi ja kunstnike ateljeesid. Räägime stiilidest ja ruumikujundusest. Teeme väljasõite loodusse jm. Sulatame ja maalime pisut klaasi, teeme ise paberit.

OSALEMINE NÄITUSTEL
Oleme esinenud näitustel Estonia Talveaias, Põhja-Helsingi (Soome)  ja Liedurga (Läti) Kunstikoolis. Saanud preemiaid näitustelt “Euroopa koolis” ja “Visions” (Pori-Riia-Tallinn-Eger), H. CH, ANDERSONI aastapäevanäitusel, lasteloomingu näitusel Jaapanis. Oleme osalenud näitustel  „ Euroopa linnud“ ja „Taimest tulnud“. Meie näitused nime all „Värvirõõm“ on olnud Nõmme Gümnaasiumi, Saue linna ja Nõmme Raamatukogudes.
Loomulikult ei puudu meie tööd üheltki NHK näituselt.

Siidimaal

Christel_Allik_Nõmme_Huvikool