Anne Anderson on erialalt küll Tartu Ülikooli haridusega bioloog-keemik aga võimlemise ja tantsuga tegelenud terve elu. Lapsepõlves võistlusspordina harrastatud sportvõimlemine andis hea põhja edaspidiseks – nii naisvõimlemise eliitrühma kuulumiseks ülikoolipäevil kui hilisemateks tantsuõpinguteks ja tööks aeroobikatreenerina.
Aastatel 1995-1996 täiendas Anne end Tallinna Ülikooli täiendõppeteaduskonnas ja sai rütmikaõpetaja kvalifikatsiooni.
Huviringid
Kõige nooremate flamencotantsijate tundides on põhitähelepanu suunatud kehahoiaku ja rütmitunde arendamisele. Flamencotantsu põhitehnika (jalgade- ja kätetöö , pöörded) saavad omasemaks läbi tunni soojendusosa ja lihtsamate tantsukeste õppimise. Juba esimese õppeaasta kevadeks on “uute” rühma tantsijad tavaliselt ka laval.
Flamencotundi tulles on vajalik vaid riietus, mis ei takista liigutamist – näit. T-särk ja retuusid. Tantsuks vajaliku seeliku ja kingad (kui on pakkuda sobivat suurust) saab kohapeal.
Algajate rühmaga liitudes eelnevat tantsulist ettevalmistust vaja pole.
Selles vanuserühmas on tantsijatel juba vähemalt 3-aastane flamencotantsukogemus. Uutel huvilistel on seega võimalus liituda vaid siis, kui nad on eelnevalt tegelenud kas flamenco või mõne lähedase tantsustiiliga (võistlustants, salsa, argentiina tango). Tantsijatel on siin omandatud juba flamenco põhitehnika ja tantsitud hulk flamenco tüüpilisi tantse (sevillanas, tangos, alegrias, guajira, fandangos jt.). Jätkub töö tantsutehnika lihvimisega ja uute koreograafiate omandamisega. Vähemalt kord aastas õpib see rühm ka Hispaaniast kutsutud külalisõpetaja käe all. Kindlasti kuuluvad selle rühma “töösse” ka esinemised, konkursid ja suvelaagrid.
Nagu rühma nimetuski ütleb, siis tantsijad on siin tegelenud flamencoga vähemalt 5 a (mõned ka 10 ja enam). Sellest lähtuvalt on ka flamenco tantsutehniline pool juba “käpas” ja erinevate vahendite (lehvik, kaabu , manton) kasutamine samuti. Jätkub uute ja huvitavate (enamjaolt hispaania õpetajate) koreograafiate omandamine. Oma tantsuoskusi saab näidata erinevatel konkurssidel ja esinemistel. Võimalus tantsida ka “elava muusikaga” (kitarrist, laulja).
Selle rühmaga saab liituda vaid eelneva flamencotantsukogemuse olemasolul.
Selle meistriklassi töö on suunatud bata de cola (pika sabaga seelik) kasutamise tehnika täiustamisele ja uute koreograafiate omandamisele. Selleks, et bata de colaga tantsida, peab flamencos olema juba piisav tantsutehniline baas ja kogemus. Selle rühma tundides enam eraldi tähelepanu tavalistele tehnikaharjutustele ei pühendata ja keskendutakse vaid selle väga spetsiifilise vahendi kasutamisele.
Juhendaja Anne Anderson on bata de colaga tantsimist käinud Hispaanias õppimas üle 10 aasta ja see on ka Eestis ainus rühm kus tantsitakse vaid bata de colaga.
Liitumiseks on kindlasti vajalik eelnev flamencotantsukogemus (vähemalt 5a). Kohapeal on võimalik bata de colasid ka laenutada.
Leedide võimlemine tähendab äraseletatult aeroobika naiselikumat varianti – tegu pole lihtsalt karglemisega kalorite põletamiseks ega lihaste kasvatamisega jõuharjutuste abil. Peatähelepanu on suunatud tantsuliste liikumiste naiselikkusele ja samuti on jõu-, venitus- ja lõdvestusharjutused “pehmemad” ja sobilikud just naistele. Tunni tantsulises pooles on kasutusel kõige erinevamad muusikastiilid rock,n,rollist salsani. Ajaskaala on samuti lai – 30-ndate muusikast tänapäevani välja.
Leedidel pole vanust – seega võib meiega võimlema (või pigem tantsima) tulla iga liikumishuviline naisterahvas alates 16. eluaastast.