2008. aastal lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistriõppe õppekava keelpilli erialal (klassikaline kitarr).
2007. aastal lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia bakalaureuse õppekava keelpilli erialal (klassikaline kitarr) solisti ja pedagoogika suunal.
Alates 2009 Nõmme Huvikooli õpetaja.

Klassikalist kitarrimängu hakati Nõmme noortemajas õpetama 2004. aasta sügisel. Noorim õpilane oli seitsmeaastane, vanim kaheksateist. Kitarriõpetus baseerub traditsioonilisel klassikalise kitarri õpetusel, õpime noodi- ja akordilugemist. Need, kel esmased oskused juba käes, hakkavad vähehaaval õppima improviseerimist ja ansamblimängu. Tunnis mängime klassikalise nailonkeeltega kitarriga. Repertuaar koosneb alguses tuntud lastelauludest, hiljem klassikalisest kitarrirepertuaarist ja paladest popmuusika varasalvest.
Pilli õppimine rikastab tundemaailma, arendab intellekti ja muusikalist kuulmist, mis omakorda aitab kiiremini omandada võõrkeeli, mälu ja arendab motoorikat. Kitarrimäng vabastab stressist, kujuneb muusikaline maitse.
Siin sa tutvud muusika põneva maailmaga, omandad kitarrimängu võtteid ning nootide ja tabulatuuride lugemise oskuse. Omandatud oskustega võid tasemel esitada nii klassikalisi, kui ka rokk ja popp lugusid.

Mis on ukulele?

Ukulele meenutab välimuselt kitarri, aga on väiksemate mõõtmetega. Tegu on keelpilliga millel on tavaliselt 4-8 keelt, osa keeli võivad paikneda ka paarina. Ukulele on Havai päritolu keelpill, ning soprano ukulelet kutsutakse sageli Hawai ukuleleks, mis on ühtlasi teisena kõige väiksem ukulele.

Millest on ukulele tehtud?

Ukulele on valmistatud enamasti puidust, mõningatel juhtudel on kombineeritud juurde ka plastikut. Odavamad ukuleled on tehtud lamineeritud puidust või vineerist ning paremad kuusest või mahagonist. Traditsiooniline ukulele puu oli akaatsia.
Tüüpiliselt ukulele meenutab kujult akustilist kitarri, kuid leidub ka ovaalse kujuga ukulelesid mida kutsutakse „ananassi ukuleleks“ või siis paadiaeru kuju meenutavaid ukulelesid või kastikujulisi mis tehakse tavaliselt vanast sigarikarbist. Traditsiooniliselt tehti ukulele keeled lamba või mõne muu imetaja sooleseinast, modernsed ukuleled kasutavad polümeerist tehtud keeli (florosüsinikust või alumiiniumist).

Kitarri ja ukulele erinevus

Standard kitarril on tavaliselt 6 keelt, tüüpiliselt ukulelel 4 keelt. Põhiline erinevus kitarri ja ukulele vahel on veel see, et kitarrid on suuremad kui ukuleled. Mõlema peal on võimalik mängida väga palju erinevaid lugusid, kuid spekter mis lugusid mängida on natuke erinev. Ukulele kõla on väga unikaalne ning võib ka varjeeruda eritüüpi ukulelde vahel. Kitarr suudab mängida madalamaid toone kui ukulele. Vaatamata sellele on võimalik mängida ukulele väga erinevaid lugusid.

YouTube näidistund

andrei.lukjanov@nommehuvikool.ee