Koolivaheaeg, mis on mõeldud puhkamiseks tuleb sisustada targalt! Just sellepärast toimuvad huvikoolis linnalaagrid ning tegevuse leiab edale ka hiline ärkaja.

HUVIETTEVÕTLUSE LAAGER

Aeg: 24.10-26.10.2023 kell 10:00-16:00
Asukoht: Nurme 40
Hind: 78€

3-päevase noortelaagri stsenaarium, mis keskendub fantaasia käsitööettevõttele. Kogu laagri jooksul õpivad lapsed tundma erinevaid rolle käsitööettevõttes alates tootedisainist ja tootmisest kuni turunduse ja müügini. Nad teevad koostööd meeskondadena, võttes iga päev erinevaid kohustusi, et luua, turustada ja müüa oma valmistatud tooteid.

10 ametit käsitööettevõttes ja nende igapäevased ülesanded:

  • Tootedisainer ja pakendispetsialist:  kavandite visandamine, värvide ja materjalide valimine ning ideede ideede elluviimiseks tehakse koostööd tootmismeeskonnaga. Käsitöötoodetele atraktiivse pakendi kujundamine ja valmistamine. Veenduge, et pakkematerjalid oleksid keskkonnasõbralikud ja sobivad toodete kaitsmiseks saatmise või eksponeerimise ajal.
  • Tootmismeeskond: käsitöötoodete meisterdamisel järgitakse tootedisaineri juhiseid. Valmistatakse makrameetehnikas võtmehoidjad, lemmikloomade mänguasju jne
  • Fotograaf: valmistatud toodetest tehakse kvaliteetseid fotosid. Kasutame “fotoboksi”
  • Graafiline disainer: brošüürid, plakatid ja sotsiaalmeedia graafika.  Alternatiiv: kollaaž, maalimine – käsitsi valmistatud.
  • Müügiesindaja, turundusstrateeg:  suhtlemine klientidega ja valmistatud toodete reklaamimine. Päringutele ja tellimustele vastamine.  Eesmärk on luua positiivseid kliendikogemusi. Planeerimine ja ürituste korraldamine, kus saab käsitöötooteid esitleda ja müüa. Koordineerida logistikat, nagu koha valik, dekoratsioonid ja reklaamitegevused
  • Laohaldur: materjalivaru inventuur,  piisava laoseisu tagamine. Koostöö tootmismeeskonnaga ja turundusmeeskonnaga, et tooteid vastavalt vajadusele täiendada.
  • Finantsmeeskond: jälgida käsitööettevõtte müüki, kulusid ja kasumlikkust. Eelarve tegemine, arvete tegemine, töötasu maksmine.

📚 Juhendavad Evelin Voogla, Ülle Raadik ja Theo Efros.

REGISTREERIMINE

TEHNIKALAAGER

Aeg: 25.-27. oktoober 2023
Koht: Vikerkaare 10 (+ õppekäik)
Hind: 78€

  • 25. oktoober 11:00 – 16:00 Vikerkaare 10. Saame tuttavaks ja aruteleme teemadel lennukitest ja leiutistest, milliste tegemisel on eeskujuks võetud kalu. Soe lõuna ja seejärel liigume ühiskondliku transpordiga reisisadama poole, et külastada Viking Line laeva ja laeva masinaruumi. NB. Tagasi Vikerkaare 10 jõuame 16:30 – 17:00 vahel.
  • 26. oktoober 11:00 – 16:00 Vikerkaare 10 . Arvutimängude loomine ja programmeerimine, juhendab Robi. Soe lõuna. Kosmosetehnika ja päikesesüsteem, juhendab Rauno.
  • 27. oktoober 11:00 – 16:00 Vikerkaare 10. Katapultlennukite ehitamine ja iseenda tehtud lennuki lennutamine, juhendab Ardo. Soe lõuna. Õppekäik ELRONi (AS Eesti Liinirongid) “masinaruumidesse”!

REGISTREERIMINE