Nõmme huvikoolis seekord jõulud Ameerika stiilis.

Toredaks traditsiooniks on muutumas idee tähistada jõule erinevate riikide traditsioonide järgi. Teeme seda ikka eesmärgil, et õppida tundma erinevate maade kultuure ja traditsioone. Eelmisel aastal olid meie majad kaunistatud, meie peod ja tegevused ainest saanud, Venemaa jõuludest. Külas käis näärivana ja ei puudunud ka muinasjutukangelased Loll-Ivan ja imekaunis Vassilissa.
Sel korral on stiiliks Ameerika jõulutraditsioonid.
Ameerika Ühendriikides tähistatakse jõule väga erinevalt. Ikka iga rahvakild omamoodi, sest nii säilitatakse paljurahvuselises ühiskonnas oma identiteeti. Sarnaselt on ka huvikooli majad ja klassid – ja ikka nii, et huviringist lähtudes: küll leiab sära ja kulda ja karda ning sekka ka teksapükste ja kauboi stiilinäiteid. Ameerika jõuludele mõeldes tuleb kohe silme ette üleküllus ja seda kõiges – kaunistused, kingitused, laulud, toidud. Üritame ka “mida rohkem, seda uhkem” … sest see on kõik õige ja täitsa Ameerika.
Ja muidugi meisterdavad huviringide õpilased ise jõuluehteid. Üks levinumaid kuuseehe on popkorni- ja jõhvikakee. Küllap leiad sellisegi meie majadest!

Sellel lehel jagame teadmisi, mida Ameerika Ühendriikide Jõulude ja aastavahetuse kohta.
🇺🇸 Tutvu ka kõikide teiste Ameerika Ühendriikide pühadega.

26. november Tänupüha!

See riiklik püha kulub traditsiooniliselt pere ja sõpradega kokku saamisele, et koguneda eriliseks eineks, mis sisaldab palju ja palju toitu! Kuigi sel aastal tähistavad paljud pered sotsiaalselt kauget tänupüha, on ikooniline tänupüha eine selle püha keskne.

25. detsember Jõulud!

Kristliku päritoluga rõõmus püha.

Näiteid meie majadest:

   

Nõmme huvikooli Nurme majas Oskar Kersoni tuba

Nõmme huvikooli Nurme maja

 

Nõmme huvikooli Vikerkaare maja