Krista Kõrvits omandas kunstihariduse bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakateemia kujunduskunsti erialal. Õpetaja kompetentsi õppis Tartu Ülikooli pedagoogikakursuse täiendõppes.

Kunstiõpetaja ameti kõrval tegutseb arvutigraafika ja kujundustöödega. 2018. aastal kujundas IV Nõmme laulu- ja tantsupäeva tunnusgraafika ja laulupäeva meened. On end täiendanud Hiina tushimaali kursustel ja osalenud grupinäitustel “East 17” ja “Punkt ja Puänt”.Ta on15 aastat korraldanud kunstilaagreid Karepal.

Otsiva hingena leiab, et joonistamine, maalimine ja kunsti õpetamine on põnev, elukestev teekond.

Huviringid

Kunsti ja disaini ringis saavad osaleda huvilised alates 8. eluaastast.

Õpime loovalt mõtlema ja jõukohaseid tehnikaid kasutades disainima. Meisterdame erinevatest materjalidest: paberist, papist, puidust, leiame materjalid loodusest ja ammutame inspiratsiooni loodusvormidest. Kavandame ja nuputame idee, joonistame kavandi ja teostame. Valmistame toredaid esemeid, mida saab kinkida sõpradele või kaunistada oma kodu ja meie uhiuue huvikooli ruume. Arendame ruumilist mõtlemist (3D vormi). Eesmärk on lähtuda põhjamaisest esteetikast.

Dekoratsioon. Värvi ja kompositsioonitaju. Tutvume dekoreerimisega. Mis on stilisatsioon, ruumi kujundamine. Kuidas kujundada vaateakent või ruumi. Lähtume kalendri tähtpäevadest ja aastaajast. Põimime erinevaid tehnikaid ja lõikame kleebime, värvime, kinnitame, riputame seintele, lakke, akendele.

Joonistamise, graafika ja tüpograafia abil katsetame erinevaid tehnikaid. Värvi, kujundite abil loome mustreid, ornamente, pindu. Tulemust sobitame keskkonnagraafikas, kaartidel, seinamaalingul, ruumi dekoreerimisel.

Graafika. Segatehnikaid. Pliiats, tushhi, vildikate abil loome isikupärast graafikat. Lähtume kompositsiooni alustest, proportsioonist ja värvitunnetusest. 2D lahendusi saame kasutada ka kolmemõõtmeliste esemete kaunistamisel. OP-Kunsti maagia. Loome oma logo või peremärgi (rinnamärk, kaart, T-särk).

NÄITUS TEHTUD TÖÖDEST!
NÄITUSE ÜLESSEADMINE ON SAMUTI OSKUS!

Huviringi eesmärgiks on arendada loovust ja fantaasiat, tutvuda erinevate tehnikate ja eneseväljenduse võimalustega kunsti kaudu. Õpime märkama enda ümbrust ja arendama esteetilist meelt. Protsess, kunstiteos või disainitav ese on nt fotoringi või robootikaringiga? Kavatsus on kiigata ka disaini ja kunstiajalugu lähtuvalt tunni ülesandest.

Enne lepingu sõlmimist VEMIs võta ühendust õpetajaga krista.korvits@nommehuvikool.ee.

AINEKAVA

SÖEJOONISTUS / RAHU ja TASAKAAL

Rahu ja tasakaalu saavutamine tänapäeva stressirohkes ja kiires elutempoga maailmas on suur väljakutse. Söejoonistuse kaudu otsime kontakti iseenda sisemusega. Jätame argimured ukse taha ja õpime olema hetkes.

Ringihuvilisel ei pea olema eelnevaid kunstioskusi.
Töövahendid on süsi, söepliiats, söepastellid. Paber, papp, toonitud paber.

Eesmärk on tutvuda söejoonistuse võimalustega. Mustvalge söejoonis sisaldab tuhat halli varjundit ja mustvalgeid kontraste. Toome söejoonistusse kasutada ka värvikilde.

Teeme tutvust ja katsetame söepliiatsi joonistamise võtteid. Õpime joonistama lihtsamad geomeetrilisi vorme, tabama varje, tekitama ruumilisust. Lihtne natüürmort ja detailid loodusest. Abstraktses söejoonistuses kasutame omandatud algteadmisi ja laseme fantaasial vabalt voolata.

Maalime oma kehaga (käte või sõrmedega suuremõõtmelisel pinnal korduse ja kindla rütmiga jooned ja pinnad, mis moodustavad kordumatud kihid ja mustrid).
Oma lemmikmotiivi vormistame kas raamides pildina või nt T- särgina.

Oodatud täiskasvanud
Edasijõudjatega alustame inimese joonistamist.

Enne lepingu sõlmimist VEMIs võta ühendust õpetajaga krista.korvits@nommehuvikool.ee.

AINEKAVA