Foto autor Nõmme huvikooli analoogfotograafia õpilane Eleri Klaos

STEPIKILPKONN

• Stepikilpkonna teaduslik nimetus on kesk-aasia kilpkonn. Need taimetoidulised roomajad elavad Aasia kuivaladel. Läänemaailmas nimetatakse neid ka vene kilpkonnadeks.
  • Looduses magavad stepikilpkonnad nii suve- kui talveund. See võimaldab üle elada vee- ja toiduvaest aastaaega. Aktiivsetel perioodidel toituvad nad kõigest taimsest, mida leiavad: rohi, kuluhein, taimede õied ja viljad. Võimalusel rüüstavad kilpkonnad kohalikke istandusi, maiustades arbuuside, melonite ja teiste köögiviljadega.
  • Terraariumis võib kilpkonn elada mitukümmend aastat, kui luua talle looduslähedased tingimused ja jälgida, et toit poleks liiga vesine. Nõmme loodusmaja vanim kilpkonn on tublisti üle poole sajandi vana.
  • Terraariumis peetavaid kilpkonni ei pea talveunne jätma, talveajal tuleks nende ruumi spetsiaalsete lampidega eluks sobivamaks muuta. Soojal suvel võib stepikilpkonn õues elada, aga mitte päris vabana – nad on üllatavalt kiired liikujad ja head pinnasesse peitujad.

Tekstid koostas Nõmme loodusmaja õpetaja Lada Mehikas