Foto autor Nõmme huvikooli analoogfotograafia õpetaja Theo Efros

KASS

  • Tänapäevased kodukassid põlvnevad metskassidest, kes tuhandeid aastaid tagasi hakkasid inimeste elamute lähedusse hoidma. Inimesed kasvatasid ja varusid vilja, mis meelitas ligi närilis, närilised omakorda meelitasid ligi kasse
  • Kass kulutab väga palju aega enda pesemisele ja korrastamisele, sest kass on kiskja, kes jahib oma saaki varitsedes ja kassi lõhn ei tohi tema saaklooma ninna jõuda.
  • Kassi nurrumine mõjub enamikele inimestest rahustavalt ja stressi alandavalt. Kuid selgub, et kass rahustab ka ennast stressi korral nurrumisega. Seega nurruv kass võib olla nii õnnelik kui õnnetu, nii rahulolematu kui ka rahulolev. Oma looma tundma õppides ja tema käitumist jälgides on võimalik erinevatel nurrumistel vahet teha.
  • Praeguseks on maailmas aretatud üle 50 erineva kassitõu, kuid kõige rohkem on ikkagi keskmist kasvu keskmise karvapikkusega ja mitmekesise värvigammaga segaverelisi kasse, kellest paljud elavad inimesest pea sõltumatut hulkurkassi elu ja kes kohtudes looduslike metskassidega saavad nendega ka järglasi.

Tekstid koostas Nõmme loodusmaja õpetaja Lada Mehikas