Kes oli esimene eesti soost kabetaja? Nõmme kabelinnapea Heinar Jahu teab rääkida, et selline mees oli Johannes Türn. Ta on ainus, kes on tulnud Eesti meistriks nii kabes kui males.
Ta on arendanud eestikeelset male- ja kabeterminoloogiat, sh on ta mõelnud välja mitmeid sõnu, nt ettur, oda, avang, malend. Juba varases keskajas olid mõttemängud kui rüütlite kunst. Kõige paremini võtab kabemängu kokku Karl Suurele pühendatud jutustus “kiidetud ja keelatud, vaimu ja sohitegemist ergutav, moraalitraktaate sünnitav, rüütliau kaitsmist ja kõrtsikaklusi ajendav”.

Just ajaloost ajendatuna ja väärtustades selle mängu rolli iga inimese elukaarel, selle mängu võlu ja valu, on hea meel, et kabekunst on paljude huviliste hinges ja südames. Taas on võimalus panna oma tarkus, kogemus ja vastupidavus proovile! Tunda kaotusvalu ja võidurõõmu! Seekord pakume lisaks pingelisele võistlusele ka pealtvaatajatele, kaasaelajatele võimalust lahendada kabeülesandeid, mida juhendab Heinar Jahu isiklikult. Heinar on öelnud, et kõik oskavad kabet! Sellise tõestamiseks korraldamegi võistluse. Häid lahendusi kõigile!

Aeg: 3. oktoober kell 11:00
Koht: Nõmme huvikool (Vikerkaare 10, Tallinn).

Võistluste juhend
Osalejate registreerimine