NB! Juulis on näitus avatud tööpäeviti kell 10-15. Muudel aegadel kokkuleppel. Selleks palume helistada huvikooli telefonil 56 91 55 88.

25.mail avati Nõmme Kevade raames Nõmme Huvikoolis (Vikerkaare 10, Tallinn) ukraina kunstniku Nina Goncharuki maalide näitus „Ukraina tikitud aarded“.

Nina Goncharuk on alates 2002 aastast tänaseni käsitsi tikkinud kokku üle 300 maali, osalenud 398 ühisnäitusel ja viinud läbi 95 isikunäitust nii Ukrainas kui väljaspool. 2008 aastal pärjati kunstnikku tiitliga „Ukraina kuldnõel“ ja 2012 aastal Ukraina teenelise rahvakunstniku aunimetusega.
Eelmise aasta varakevadel põgenes Nina koos tütre, 2 tütretütre ja 2 väikese tütretütretütrega sõja jalust Eestisse. Neid võeti vastu hotellis Džingel ja seejärel saadi ajutine elukoht Tallinnas, Mäepealse majja.
Nina maalide tikkimist ei lõpetanud vaid kandis põgenemisel ja Eestis kohanemisel kogetu oma töödesse. Aprillis, 2022 tänas Nina kogu Eesti rahvast, kui kinkis meie presidendile esimesel Eestis oldud kuul tikitud maali. Maalil on kujutatud nii Pikk Herman, Kiievi Ülemraada, Püha Sofia peakirik ja paraku ka sõda.
Eestis oldud aastaga on Nina oma tööde kollektsiooni täiendanud 20 maali jagu. Ukrainast Eestisse on jõudnud ka 20 varasemat tööd, mida saab neljapäeval avatavale näitusele uudistama tulla. Näitus Nõmme Huvikoolis jääb üles suve lõpuni. Peale seda liigub näitus Tallinna Rahvaülikooli vanalinna majja Vene tänaval ja siis Kuressaare Haigla kunstigaleriisse.
„Ma ei tea kust tulevad minu piltide ideed. Kui tunnen, et soovin tikkida, siis hakkan kanga nurgast peale ja nii hakkab ka pilt kujunema. Mustrilehti ma ei kasuta! Kõik mis nõela alla läheb see ka südamest tuleb“: räägib kunstnik oma tööde valmimisest.

Lisainfo: näituse korraldaja Kadrin Pintson, +372 5290 207

 

Kaaskorraldaja Monika Paletzky, 5635 0001